statystyki szczegółowe

Aktualności

Zwycięstwo na własnym stadionie! Oleśnica Mała 1-0 Kurów!

• autor: Amator-OM, 2014-03-30 15:37

Dziś odbyło się pierwsze ligowe spotkanie od wielu lat na stadionie w Oleśnicy Małej. Amator podejmował będącą na 4 miejscu drużynę LKS Kurów. Mecz zakończył się wynikiem 1-0 dla debiutujących na własnym boisku piłkarzy Andrzeja Gancarczyka.

Spotkanie rozpoczęliśmy z bardzo dużym szacunkiem dla rywala. Gra była nieco bardziej asekuracyjna, niż było to w ostatnim meczu z Dziupliną. Jednak z czasem dochodziliśmy do swoich sytuacji. Szanse na bramkę mieli Łukasz Dewerenda, Rafał Kwapisz, jak i Marcin Kościelak, jednak piłka nie wpadła do bramki strzeżonej przez dobrze spisującego się bramkarza gości. Piłkarze Kurowa również kilkukrotnie strzelali na bramkę Marcina Basiury, zastępującego dzisiaj między słupkami kontuzjowanego Rafała Ruchlewicza, jednak wynik do przerwy był bezbramkowy.

W przerwie trener zdecydował się na zmianę napastnika, jak i dwóch skrzydłowych. Boisko opuścili Łukasz Martowski, Mateusz Świerk i Marcin Kościelak. Na murawie pojawili się Grzegorz Grobelak, Mariusz Zajączkowski oraz Maksymilian Matuszewicz. Po gwizdu rozpoczynającym drugą połowę piłkarze Amatora rzucili się do ataku. Najpierw dobra okazję miał Rafał Kwapisz, a chwilę później bardzo dobrym strzałem zza pola karnego popisał się świetnie grający dzisiaj Bartek Białek. Około 70 minuty spotkania na daleki wrzut z autu zdecydował się Damian Andrych, który posłał idealną piłkę na głowę Grześka Grobelaka, który świetnym strzałem zdobył pierwszą bramkę dla Amatora w tym sezonie! Mimo strzelonej bramki nasi piłkarze nie zdecydowali się bronić wyniku. Bardzo dobrze pokazywali się na pozycji nasi zawodnicy, co skutkowało wieloma akcjami ofensywnymi. Kontrataki gospodarzy nic nie pomagały, ponieważ nasi obrońcy grali dzisiaj bardzo solidnie.

Nastąpił czas zmian, gdzie boisko opuścili Krystian Kościelak, Łukasz Dewerenda oraz Jakub Kościelak. Na boisko weszli Grzesiek Piech, Andrzej Choptiany oraz Dawid Hołowczak. Do ostatnich minut graliśmy bardzo mądrze, rozgrywając piłkę po obwodzie, zmuszając przeciwnika do biegania.

W drugiej kolejce rundy wiosennej nasi piłkarze zanotowali pierwsze zwycięstwo w sezonie. Mimo wysokiego miejsca rywala w tabeli pokazaliśmy na prawdę świetną piłkę. Pomagał oczywiście świetny doping licznie przybyłych kibiców, za co oczywiście serdecznie dziękujemy! Zapraszamy na następne spotkanie, tym razem wyjazdowe z drużyną z Piekar 6 kwietnia o godzinie 14:00!